DAUGIAMETĖS GĖLĖS IR DEKORATYVINIAI AUGALAI INTERNETU: į ką reikėtų atkreipti dėmesį, perkant augalus internetu, kad netektų nusivilti?

DAUGIAMETĖS GĖLĖS IR DEKORATYVINIAI AUGALAI INTERNETU: į ką reikėtų atkreipti dėmesį, perkant augalus internetu, kad netektų nusivilti?

Ar pažįstamas jausmas, kai užsakėte lauko gėles internetu, o gauta siunta net nuliūdino; tikėjotės didžiulių augalų kerų, apsipylusių žiedais, o gavote dar nežydinčius, ar jau peržydėjusius dekoratyvinius augalus? Arba, užsakydami daugiametes gėles internetu ankstyvą pavasarį, gavote vos išlindusius iš žemės augalų ūgliukus, o nuotraukoje matėte visai ne tokį vaizdelį!?
Tai kaip pirkti ir ko tikėtis, kad užsakyti daugiamečiai augalai internetu būtų tokie, kokių tikitės?

 

Pati pirma taisyklė, perkant daugiametes gėles internetu:

visada prisiminkite, kad AUGALAI YRA GYVI ORGANIZMAI, jie auga, keičia spalvą, žydi, nužydi, numeta lapus... ir visa tai vyksta per vieną sezoną. Todėl, pirkdami lauko augalus internetu, visada pasidomėkite, kada ir kaip augalas atrodo, kada žydi, nes tikrai kovo mėnesį negausite miskantų su dviejų metrų aukščio puriomis varpomis, kad ir kaip būtų gaila, gausite tik vos gyvybę pradėjusį rodyti kerelį, kuris visu grožiu atsiskleis gaudamas Jūsų meilę ir priežiūrą.

Daugiamečiai augalai reikalauja daugiau kantrybės laukiant jų grožio, dažnai pirmais augalo gyvenimo metais tikrojo grožio nepamatysite, bet vėliau stebins kasmet ir vis labiau! Perkant daugiametes gėles internetu, Jūs gausite jaunus daigelius, geriausiu atveju antramečius, todėl pats augalo grožis atsiskleis jam augant ir plečiantis Jūsų gėlynuose.

Perkant lauko gėles internetu labiausiai reikėtų džiaugtis ne antžemine augalo dalimi, bet būtent tuom, kas yra vazone, t.y. šaknimis. Daugiametės gėlės (išskyrus kai kuriuos visžalius augalus) kasmet atželia iš naujo, formuoja lapiją, žiedynus, keičia lapų ar net žiedų spalvas. Jei augalai pilnai prigiję, jie turės tvirtas šaknis, o jei šaknys geros, tai ir augalai išaugs gražūs.


5 tiesos, kurias supratus, pirkti daugiametes gėles internetu bus paprasčiau:


1. Nuotraukoje pavaizduoti žydintys augalai, bet jei Jūsų pirkimo metu augalui žydėti ne laikas,– gausite be žiedų, tokį koks jis yra būtent tuo metų laiku.

2. Nuotraukoje pavaizduoti dideli, išsikeroję augalai, o parduodami tik daigeliai. Taip, nuotraukos daromos suaugusių, didelių augalų, dažnai įkeliamos to paties augalo kelios foto, kad įsivaizduotumėte, koks jis yra besikeičiant sezonui. Atsižvelgiant į tai, kad net ir daugiamečiai augalai turi būti persodinami ir išskaidomi kas keletą metų, parduodami jauni augalai, kurie visu grožiu atsiskleis augdami apsupti Jūsų meilės ir priežiūros.

3. Dažnai siunčiant augalus paštu, paštomatu ar per kurjerius, augalai sulenkiami ar net patrumpinami dėl siuntų tarnybų nustatytų ribotų išmatavimų. Bet, kaip jau buvome minėję anksčiau, pergyventi nereikėtų, nes daugiamečiai lauko augalai kiekvieną pavasarį atauga iš naujo, tad šiek tiek kantrybės laukiant.

4. Perkant lauko gėles internetu turite nusiteikti šiek tiek palaukti, kol jie atkeliaus į Jūsų kiemą. Augalus siunčiame savaitės pradžioje, kad savaitgaliui neužsigulėtų siuntų tarnybų skyriuose. Suprantame, kad pateikus užsakymą savaitės viduryje, laikas gali prailgti, bet dirbame su gyvais augalais, tad tikimės ir Jūsų supratingumo.

5. Jūs negalite išsirinkti, kurio būtent augalo norite, viena šakele į vieną šoną ar į kitą, bet mes visada išrenkame gražiausius iš tų, ką tuo metu turime. O kaip augalai augs pas Jus, priklausys nuo Jūsų priežiūros, augimo sąlygų atitaikymo ir meilės!


Kodėl pirkti daugiametes lauko gėles internetu yra naudinga?

 

1. Pigiau! Taip, augalai gal mažesni nei mugėse ar prekyvietėse, bet galite įsigyti pigiau ir stebėti kaip augalai auga, plečiasi ir už Jūsų rūpestį apdovanoja Jus žiedais.

2. Augalai yra prekyboje net ir po žydėjimo, ar pasibaigus dekoratyvumo sezonui, kai tuo tarpu prekyvietėse prekiaujama tik tais augalais, kurie tuo metu yra reprezentatyvios išvaizdos. Perkant gėles internetu visada matote nuotraukas, kuriose augalas pavaizduotas įvairiais metų laikais, todėl didesnė tikimybė, jog išsirinksite įvairesnių, įdomesnių augalų, nei pirktumėte gyvai.

3. Gaunate jaunus augalus, kuriuos auginsite vienoje vietoje net kelerius metus.

4. Pirkdami daugiametes gėles internetu, dažniausiai gaunate dovanų ar nuolaidos kuponą sekančiam apsipirkimui! 

5. Perkant gėles internetu galite pasirinkti augalų kategorijas pagal augalų poreikius, aukštį, rūšį, taip savarankiškai galite pasiskaityti aprašymus ir išsirinkti norimus augalus. Beje, aprašymus paskaityti galite ir vėliau, kai iškyla klausimų dėl augalo auginimo.


Linkime teisingų pasirinkimų!
 

  • Prenumeruok ir gauk gerų pasiūlymų

    Sekite mus socialiniuose tinkluose: