Daugiamečiai kiliminiai pavėsio augalai. TOP 5

Daugiamečiai kiliminiai augalai– tai augalai, kurie pasodinti kupsteliais gali plėstis ir suaugti į vientisą kilimą, taip uždengdami plikus žemės plotus. Kiliminiai augalai gali būti visiškai prigludę prie žemės, šliaužiantys, o gali būti pakilę 10-20 cm, kai kurie augalai gali formuoti net aukštesnį kilimą, ypač žydėjimo metu. Dažniausiai visi šie augalai auga smėlinguose dirvožemiuose ir mėgsta saulėtas vietas, bet yra ir pavėsio augalų, kuriais galima apželdinti pomedžius, sodinti tarp aukštesnių augalų tam, kad apželdinti tuščius gėlynų tarpus, neleidžiant įsivešėti piktžolėms. O jei turite šlaitą šiaurinėje pusėje, kur saulės beveik nėra, žolė augti nenori,– tenka ieškoti sprendimų, todėl rekomenduoju rinktis pavėsio augalus, nenorint didesnių augalų, puikiai tiks kiliminiai pavėsio augalai.


Pristatau TOP 5 augalus, kurie plečiasi, sudarydami ištisą kilimą ir gali vešėti pavėsyje:
 

Lauko juka: pluoštinės jukos auginimas ir priežiūra

Pasaulyje priskaičiuojama apie 40 rūšių jukų, bet daug jų yra šiltų kraštų gyventojos, todėl ne visos gali augti ir žiemoti pas mus lauke. Viena iš puikiai žiemojančių jukų mūsų krašte yra pluoštinė juka (lot. Yucca filamentosa), apie ją ir noriu papasakoti plačiau.
Pluoštinė juka nuostabi savo kardiškais, melsvai žaliais lapais, kurie yra visžaliai, todėl gėlynus puošia tiek vasarą, tiek žiemą. Kone labiausiai žavimasi jukomis, kai jos pradeda savo ypatingą žydėjimą. Žiedynai iškyla ant storų 1,5-2m aukščio kotų, daug baltų, varpelio formos žiedų susitelkia į didžiules kekes ir traukia praeivių dėmesį.
 

TOP 5: Daugiametės ilgai žydinčios gėlės, kurios žydi nuo pavasario iki rudens šalnų

Kuriant daugiamečių gėlių gėlynus siekiame spalvų, žiedų, faktūrų darnos nuo pat ankstyvo pavasario iki pat kito ankstyvo pavasario, todėl svarbu pasirinkti tokius augalus, kurie tam tikru sezonu išryškėtų ir puoštų gėlynus. Bet šiandien ne apie tai... šiandien noriu pristatyti 5 daugiametes gėles žydinčias visą vasarą, pavasarį ir net rudenį. Ir tikrai taip, nedaug, bet tokių ilgai žydinčių gėlių yra! Šios penkios ‘‘karalienės‘‘ žydi nuo pat pavasario iki pat šalnų. Jas privaloma sodinti, juk jei nepataikytumėte su prasikeičiančiais kitų augalų žydėjimais, – šios daugiametės žydės ir nepaliks jūsų gėlyno be žiedų.

 

P.S. Šį straipsnį rašau remdamasi savo patirtimi iš kelerių metų stebėjimų savo turimuose augynuose.

Pirmosios daugiametės pavasario gėlės, jų pavadinimai: kas pavasarį anksčiausiai džiugina žaluma ar net žiedais?

Kasmet artėjant pavasariui pradedame galvoti apie savo gėlynus: kas juose žydės, kaip juos pagražinti, kuom papildyti, o ko gero didžiausią rūpestį kelia pavasaris, kai atrodo viskas nupjauta ir lieka juoda žemė. Kad taip neatsitiktų, vertėtų pagalvoti kokių pavasario gėlių pasodinti gėlyne, kad jos išlaikytų formą per žiemą, arba bent jau atželtų nuo ankstyvo pavasario.

5 klausimai ir atsakymai: KADA IR KAIP SODINTI DEKORATYVINIUS ČESNAKUS

Ne paslaptis, jog dekoratyviniai česnakai žavi įspūdingais žiedynais miesto erdvėse, o gal net pas kaimynę, visai čia pat už tvoros... Norisi šio grožio ir savo sklype, bet neramina, jog tai reikalauja daug priežiūros ar žinių. Patikėkite, reikia visai nedaug, kad dekoratyvinių česnakų klestėjimą galėtumėte stebėti ir savo gėlynuose!

DAUGIAMETĖS GĖLĖS IR DEKORATYVINIAI AUGALAI INTERNETU: į ką reikėtų atkreipti dėmesį, perkant augalus internetu, kad netektų nusivilti?

Ar pažįstamas jausmas, kai užsakėte lauko gėles internetu, o gauta siunta net nuliūdino; tikėjotės didžiulių augalų kerų, apsipylusių žiedais, o gavote dar nežydinčius, ar jau peržydėjusius dekoratyvinius augalus? Arba, užsakydami daugiametes gėles internetu ankstyvą pavasarį, gavote vos išlindusius iš žemės augalų ūgliukus, o nuotraukoje matėte visai ne tokį vaizdelį!?
Tai kaip pirkti ir ko tikėtis, kad užsakyti daugiamečiai augalai internetu būtų tokie, kokių tikitės?

5 naudingi patarimai, KAIP SODINTI DAUGIAMEČIUS AUGALUS PER KAITRĄ

Koks nuostabus laikotarpis yra vasara, argi ne taip? Basos kojos, teškantis vandenukas, saulės vonios... Bet ką daryti, jei per pačią kaitrą nusprendėte pasigražinti aplinką ir ,,kažkokiu stebuklingu būdu‘‘ dar kelios daugiametės gėlės atsirado jūsų kieme? Kaip jas apsaugoti, kad jos lengviau prigytų, kai lauke temperatūra gerokai aukštesnė nei +20 laipsnių?

  • Prenumeruok ir gauk gerų pasiūlymų

    Sekite mus socialiniuose tinkluose: