Alpinariumo augalai – tai toli gražu ne tik šliaužiantys, kiliminiai augalai, bet ir daug kitų, nereikalaujančių didelės priežiūros ir ypatingų augimo sąlygų dekoratyviniai augalai. Tikriausiai žinote, kad alpinariume dominuoja akmenys ir žemaūgiai augalai, bet specialistai randa kaip teisingai įkomponuoti net aukštaūgius augalus, todėl kokie augalai iš tiesų yra tie tipiški alpinariumo augalai, pasakyti sunku.
Tiesa, pagal pagal klasikinį apibrėžimą, alpinariumas, – tai alpinių augalų kolekcija, susodinta kalniuko pavidalo gėlyne, imituojančiame natūralią šių augalų aplinką. Deja, mes tokių griežtų taisyklių nesilaikome, alpinariumus paįvairiname visžaliais žemaūgiais krūmais, varpiniais augalais ir kitomis daugiametėmis gėlėmis. Ir tai nėra blogai, svarbiausia teisingai pasirinkti augalus, derančius prie aplinkos, atsižvelgti į žydinčių gėlių žydėjimo laiką ir nepersistengti renkant spalvas.
Alpinariumo augalai gali būti visiškai pagal žemę šliaužiantys, kiliminiai augalai, kaip pvz.: čiobreliai, vaisginos, kai kurie šliaužiantys šilokai, rodiolės ir kt. Ieškant spalvų visam sezonui neapsiriksite pasirinkę notras, alūnes ar heuchereles, jų lapai išlieka spalvingi ir dekoratyvūs nuo pat ankstyvo pavasario iki kol žiema užklos sniego patalu.
Žydintys alpinariumo augalai gali būti žiognagės, veronikos, gvazdikai, auskarėliai, levandos, šilokai, gvaizdės, krūnelės, snapučiai, alpiniai astrai ir kiti žemaūgiai augalai. Žydėjimui paįvairinti puikiai tinka žemaūgės svogūninės gėlės.
Vis dažniau alpinariumuose sodinami žemaūgiai varpiniai augalai: eraičinai, kai kurios melvenės, viksvos, kelerijos, mėlitai.