Jukos

 • Jei nusprendėte, kad Jūsų sodas reikalauja egzotikos– juka idealiai tinkantis augalas mūsų klimato zonai! Jukos yra daugiamečiai augalai, natūraliai paplitusios Centrinėje Amerikoje. Paprastai auginamos kaip dekoratyviniai augalai, bet iš kai kurių rūšių lapų gaminamas pluoštas. Juka džiugina smailiais ir standžiais lapais, o žydėjimo metu pasipuošia varpelio formos žiedais, kurie primena didžiulę pakalnutę. Jukos visžaliai augalai, todėl net žiemos sezonu puošia gėlynus. 

  Priskaičiuojama apie 40 rūšių jukų, bet pas mus išgyvena tik kelios, kaip pvz. pluoštinė juka (lot. Yucca filamentosa), uoginė juka (lot. Yucca baccata) ar kai kurios margalapės rūšys.

  Skaityti daugiau
  Juka pluoštinė
  Kodas: DG-0052

  Lot. Yucca filamentosa

  Daugiau apie jukos priežiūrą skaitykite mūsų blog'e:  /lauko-juka-pluostines-jukos-auginimas-ir-prieziura

  Kaina 3  - 8 
 • Jukos auginimas labai paprastas, dirvožemiui nereikli, tinka net nederlingas priesmėlis ar priemolis, mėgsta saulėtas vietas, laistyti retai ir gausiai, nemėgsta užmirkimo. Lapų kirpti nereikia, pavasarį tik apipešioti ar nukirpti nurudavusius. Lauko juka žiemoja lauke, nedengta, pridengimas gali net pakenkti,– augalas gali sušusti ir neišgyventi.
  Ramiai sodinkite šias sodo karalienes pas save ten, kur šviečia saulė ir neužsilaiko vanduo. Nepersistenkite su priežiūra, nes šios karalienės ,,pasirūpina‘‘ savimi pačios ir mėgsta, kad jomis grožėtumėtės ,,iš tolo‘‘!
   

  Skaityti daugiau
 • Prenumeruok ir gauk gerų pasiūlymų

  Sekite mus socialiniuose tinkluose: